Dýmová zkouška

7821B152-D92D-4443-96C5-1E892B9965B6

princip vhánění dýmu tlakem pod hydroizolaci

Jednou z relativně nedávno objevených metod je tzv. dýmová zkouška.

Jde o zkoušku, která je založena na principu vhánění dýmu tlakem pod hydroizolaci. V případě netěsnosti dochází k unikání barevného kouře – dýmu.

Je určena pro fóliové hydroizolace a jednovrstvé kotvené asfaltové pásy, případně i pro volně položené hydroizolace. Tato zkouška pro svou průkaznost vyžaduje těsný spodní plášť střechy – například těsnou parozábranou nebo souvislou stropní monolitickou konstrukci.

Zkouškou lze diagnostikovat netěsnosti o velikosti již cca 10 mm a větší (např. proříznutí, nedostatečné svaření, průrazy).

Izolované konstrukce plochých střech nebo teras lze účinně a úsporně zkoumat z hlediska úniků metodou kouřových plynů. Zvláště hustá bílá mlha je totiž při výstupu v netěsném místě velmi dobře viditelná i z větší vzdálenosti.

Detekce kouřovými plyny je vhodná i během stavební fáze složitých konstrukcí plochých střech. Plochy, které následně budou jen obtížně přístupné až nepřístupné, mohou být preventivně otestovány na těsnost, aby se již předem zabránilo stavebnímu poškození a nákladným škodám.

Technologie

Poradíme po telefonu

Dáváte přednost rozhovoru po telefonu? Zavolejte nám! Poradíme vám a navrhneme nejlepší řešení přímo pro vás.

Tel:737 926 911

Galerie

Prohlédněte si naši galerii